Teknoloji

45 yılın efsane oyunu sanal gerçeklikte geri döndü: Space Invaders: World Defense’i hemen indirebilirsiniz

Bir gün uzaylı işgalcilerin saldırısına hazırlıksız kalacağınızdan mı endişeleniyorsunuz? Google ve Space Invaders’ın orijinal sürümünü 1978’de piyasaya süren Taito, mobil cihazınız aracılığıyla artırılmış gerçeklik hileleri kullanarak işgalcileri gerçek dünyaya getiren oyunun yeni bir sürümünü piyasaya sürdü..

Artırılmış gerçeklik, birkaç yıldır abartılı bir teknoloji oldu ve Apple’ın Vision Pro kulaklığı nihayet tüketicilerle buluştuğunda, onun gerçek potansiyelini gerçekleştirebileceğiz. Niantic’in Pokémon Go’suŞimdiye kadar biri de dahil olmak üzere birkaç AR başarı öyküsü oldu.

İlk olarak Google I/O 2023’ün ertesi günü ortaya çıkan bu, şirketin diğer birçok şeyi arasında yer alıyor. Google Sokak Manzarası Geometri API’sıGoogle Haritalar’ı daha sürükleyici hale getirmek için oluşturduğu ve topladığı 3B verilere erişimi genişleteceğini duyurdu. Space Invaders: Dünya Savunması , taşınabilir bir cihazın kamerasından alınan canlı görüntüler sayesinde gerçek dünyada oynanıyormuş gibi görünüyor. Uzaylılar yapıların ve arazinin arkasından uçabilir, çatılara tırmanabilir ve binaların kenarlarında beliren çözgü deliklerinden çıkabilir.

Oyun hem Android hem de iOS cihazlar için yayınlandı ve Android 11.0+ veya ​​iOS 16.0+ çalıştıran ARCore destekli cihazlarla uyumludur.Google’ın ARCore belgelerindeki desteklenen cihazlar listesine bakıldığında, orijinal Pixel telefon, 2. nesil iPhone SE ve hatta iPhone 6S dahil olmak üzere birçok akıllı telefonu ve tableti kapsadığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu