Ekonomi

Yorum Yok: Kiralık Daire 650 Bin TL

Kira artışları bir süredir Türkiye’nin gündemini meşgul ediyor. Derme çatma bodrumlarda bile kira bedeli 15 bin TL’ye kadar çıkıyor; Lüks dairelerin kiraları da fırladı.

650 BİN TL KİRA İSTENİYOR

Şişli’de 7 odalı daire için aylık 650 bin TL kira talep ediliyor. İlanı internette görenler ilk başta gözlerine inanamasa da başka sitelerde de benzer ilanlarla karşılaştı. 4+1 daireler için aylık 390 bin TL ve 300 bin TL kira talep ediliyor.

NEDENİ NE?

TV 100’e konuşan Emlak Uzmanı Evrim Kırmızıtaş, ilan sitelerinde dairelerin yüksek kira bedellerini serbest piyasaya bağlıyor. Taşınmaz sahiplerinin üst sınır olmaksızın gayrimenkullerde istedikleri rakamları yazdıklarını, aracı kurumların ise istedikleri rakamları konut değeri olarak sunduklarını belirten Kırmızıtaş, alıcıların bilinçli hareket etmesi gerektiğini belirtti.

“ALICILAR BİLİNÇLİ HAREKET EDERSE FİYATLAR DÜŞER”

Redstone yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“6+1, boğaz manzaralı bir daireden bahsediyoruz ama ev bile yok. Bulunduğu kattaki daireden bahsediyoruz. Aylık kirası 650 bin TL. Denetim olmadığı için.” İnternet sayfaları, daireyi 390 bin TL’ye ertesi gün 550 bin TL’ye de sunabiliyor.Her evin bir değeri vardır, alıcılar bilinçli hareket ederse o fiyatlar kendiliğinden düşer.”

KAYNAK: TV100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu