Haber

Muş’ta HDP Aileler İl Başkanlığı Önünde Çocuk Nöbeti Sürüyor

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, çocuklarını aramaya devam ediyor.

Muş’ta bir araya gelen aileler, çocuklarını terör örgütü PKK’nın dağa götürmesinden sorumlu tuttukları HDP’nin il başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı. Kandırılarak dağa kaçırılan çocukları için HDP Muş İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan anneler, kararlılıkla nöbetlerini sürdürüyor. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla beklemeye devam eden anneler, çocuklarını teslim olmaya davet ederek kararlı bekleyişlerini sürdürüyor.

HDP il binası önünde eylemini sürdüren annelerden Gülbahar Teker, oğluna teslim olması çağrısında bulunarak, “Çocuklarımızı getirin bize versinler. Yeter bu analar, babalar ağlıyor. Biz çocuk istiyoruz. , mal istemiyoruz gel devlete teslim ol oğlum ceza yok sen gelmedikçe ben kalkıp buradan gitmem oğlum seni bekliyor Oğlum 9 yıldır kayıp. Babası yok, ben ve oğlum hastayız. Gelip bizimle ilgilensin. Gelin devlete teslim olun, devlet hain değildir, PKK haindir” dedi.

Anne Şahinaz Özcan da çocuğundan 7 yıldır haber alamadığını belirterek, “Ben çocuğumu HDP ve PKK’dan istiyorum. HDP çocuğumuzu alıp PKK’ya verdi. 7 yıldır ondan haber alamıyorum. .Dağda bir kişi kalana kadar eylemime devam edeceğim.Atilla oğlum sesimi duyuyorsan gel devlete teslim ol.Çocuğumu HDP’den ve PKK’dan istiyorum” dedi. – MUŞ

adalarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu