Haber

Kemalpaşa’daki Atatürk Anıtı’na düzenlenen saldırıya tepki

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, ilçedeki Atatürk Anıtı’na düzenlenen saldırıya ilişkin basın açıklaması yaptı.

Anıt önünde toplanan aralarında parti, dernek ve sendikaların da bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi adına konuşan CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, saldırıyı gerçekleştiren kişinin yapılan polis müdahalesi sonucu yakalandığını söyledi. Güvenlik güçlerinin titiz çalışması sonucu adli makamlarca tutuklandı.

Failin kısa sürede yakalanmasına yardımcı olan herkese teşekkürlerini dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

“Biz Kemalpaşalılar olarak niyetlerimiz farklı olsa da saygı ve sevgi çerçevesinde bir arada yaşıyoruz. Saldırının amacı bu birliği bozmak, nifak tohumlarını ekmektir. Ama bunu kimse başaramayacaktır. Atatürk sevgisini bu milletin kalbinden silemeyecekler. Biz Atatürk’ümüzün adını taşıyan Kemalpaşa’yız.” “Saygı, sevgi ve anlayış çerçevesinde birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece bir partinin, bir zümrenin, bir zümrenin değil, tüm toplumun ve toplumun ortak değeridir. öyle kalmaya devam edecek.”

Kemalpaşa ilçesinde, 9 Eylül Cumartesi gecesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelinin bulunduğu meydandaki duvara sprey boyayla yazı yazıldığı ve anıtın üzerindeki rölyefin çizildiği, şüphelinin idam edildiği belirlendi. isimli kişinin Y.İ. olduğu belirlendi. (16) olduğu belirlendi.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Y.İ. Hakim tarafından tutuklanan şahıs, belediye ekipleri tarafından duvar ve rölyef temizliği yaptı.

dikmenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu