Teknoloji

Kararlı Yapay Zeka, ChatGPT Rakibi Yapay Zeka Sohbet Botunu Yayınladı

Günümüzün en başarılı AI görüntü oluşturucularından biri olan Stable Diffusion’ı geliştirdi. istikrarlı yapay zeka ayrıca ChatGPT’ye rakip olmaya çalışıyordu. uzun süredir kendi dil modelini kararlıLMStableAI tarafından geliştirilen dil modelini artık herkes için yayınladı.

StableLM, tüm dünyadaki geliştiriciler için tüm koduyla GitHub’da yayınlandı. Büyük veri birikimine sahip ChatGPT rakip dil ​​modeli Kazık eğitimli.

Şu anda sınırlı sayıda parametre bulunsa da bu sayı bile yeterlidir:

  • Tıpkı ChatGPT gibi, normal sohbetin yanı sıra sizin için kod da yazabilir.

StableLM, yalnızca bugün 3 milyar ve 7 milyar parametreye sahiptir. yayınlanan sürümler Bu sayı bile aslında günümüzde pek çok dil modelinde bulunamayan bir sayıdır. Bunun da ötesinde, geliştirici ekibi yakında geliyor. 15 ve 65 milyar parametreye sahiptir.sürümlerin de yayınlanacağını duyurdu.

StableLM dil modeli denemek Kaynak kodlarını indirmeye gerek yok. Bu kişiye tıklayarak Hugging Face’teki dil modelini deneyebilirsiniz. Ancak, ChatGPT’nin aksine StableLM’nin yalnızca İngilizce’yi desteklediğine dikkat edilmelidir.

Bu temaya tıklayarak ulaşabileceğiniz dil modelinin kaynak kodlarını kendi hedefleriniz doğrultusunda indirebilirsiniz. eğitmek ve bir sistem kurmakkullanabilirsiniz.

idilajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu