Ekonomi

Gaziantep’te Tahıl Hasadı Başladı

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde tahıl hasadı başladı. Yüksek verim bekleyen çiftçinin hasat sevincine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da ortak oldu.

Tarımsal üretimin artırılması ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla çiftçi ve yetiştiricilere önemli destekler verilen Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde tahıl hasadı başladı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet tahmazoğlu, Kapçagız Mahallesi’nde dane tohum desteği verdiği bir çiftçinin tarlasına giderek, hasat çalışmalarını yerinde inceledi. Biçerdöverlere binip hasada geçen Başkan Tahmazoğlu, hasatla ilgili bilgi alarak çiftçilerin başka ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Çiftçiler ise devletin ayrı, Şahinbey Belediyesi’nin ayrı ayrı destek verdiğini söyleyerek Başkan Tahmazoğlu’na teşekkür ederek hasadın bereketli başladığını belirtti. Çiftçiler, şiddetli yağışlar nedeniyle yüksek verim beklediklerini sözlerine ekledi.

“Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü yoktur”

“Tarlada izi kalmayanın hasada yüzü yoktur” atasözünü hatırlatan Başkan Tahmazoğlu, çiftçiye destek olmaya devam edeceklerini kaydetti. Önder Tahmazoğlu, verimli bir hasat döneminin yaşandığına değinerek, “Şahinbey Belediyesi olarak yıllardır çiftçimize kesintisiz destek veriyoruz. Çiftçimize verdiğimiz destek 500 milyonu aştı. Arpa, buğday, gübre veriyoruz. Çiftçilerimize her yıl mercimek ve gübre veriyoruz.” Hayırlı olsun. Kapcağız kırsal mahallemize geldi ve çiftçilerimizle birlikte buğday hasadını yaptık. Çiftçilerimize bir kez daha verimli bir hasat yılı diliyorum” dedi. – GAZİANTEP

haberotlukbeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu