Yaşam

Cartoon Network’ün İklim Muhafızları, Envicing Racing ile güçlerini birleştirdi: Geri dönüştürülmüş arabalar bu projede yarışacak!

İklim Koruyucular projesiyle çocukları iklim değişikliği konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Cartoon Network, Formula E takımı Envision Racing ile çocukları ve gençleri iklim değişikliğine karşı yarışmaya davet ediyor. Çocukların elektronik atık kullanarak tasarladığı en beğenilen küçük araçlar 29 Temmuz’da Londra E-Prix’inde ödüllendirilecek.

Cartoon Network, 2021 yılında başlattığı İklim Koruyucular projesi ile çocukları iklim değişikliği konusunda bilinçlendirmeye ve sürdürülebilir bir gelecek için onlara rehberlik etmeye devam ediyor. Kapsamında fark yaratmak için hayata geçirdiği proje ve işbirlikleriyle etkisini artırmaya devam ediyor. projenin.

Bu kapsamda Cartoon Network, dünyanın ilk sıfır karbonlu motor sporları Formula E serisinin önde gelen takımlarından Envision Racing ile güçlerini birleştirerek; farkındalık yaratmak ve çocukları harekete geçirmek için bir yarış düzenliyor. Proje kapsamında, elektronik atık sorununa dikkat çekmek için çocuklardan e-atıkları kullanarak küçük bir Formula E yarış arabası tasarlamaları isteniyor. Tasarımların ardından en beğenilen araçlar, 29 Temmuz’da Londra Formula E-Prix’te Recover-E-Waste to Race ile ödüllendirilecek.

Envision Racing’in Genel Müdürü ve CTO’su Sylvain Filippi; “Bu işbirliğiyle sürdürülebilir bir gelecek yaratmak, çocukları ve gençleri dahil etmek için inanılmaz bir fırsat. Dünya çapında harekete geçmek için Cartoon Network ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz ve başlamak için sabırsızlanıyoruz.” diyor.

Warner Bros. Discovery Marka, Bağlantı ve Dijital İçerik Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Monika Oomen, “E-atık çok önemli bir konu ama yeterince ilgilenmiyoruz. Envision Racing ile stratejik ortaklığımız sayesinde, çocuklar arasında farkındalık yaratmak ve onları bu sorunu azaltmada nasıl rol oynayabilecekleri konusunda eğitmek istiyoruz.” diyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu