Haber

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç Parkları Yenileyerek İlçeye Nefes Aldırdı

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, ilçedeki tüm parkların sulama sistemlerinden oyun alanlarına kadar görev süresi boyunca yapıldığını belirterek; şehir mobilyalarından sporaletlere kadar tamamen yenilenmiştir.

İzmir’in en yoğun nüfusa sahip olan Buca’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak amacıyla göreve geldiği ilk günden bu yana kararlılıkla çalışan Belediye Başkanı Erhan Kılıç, dört ve Buca parkları, halkın daha kaliteli zaman geçirebileceği modern yeni nesil oyun alanlarıyla donatıldı. ‘a verdi. Çocuklar için oyun parkları, büyükler için spor aletleri, yürüyüş ve dinlenme alanlarının bulunduğu parklar ilçeye yeni bir soluk getirirken, mahalle sakinlerinin de orta sahaya gelmesini sağlayan sosyal donatı alanları oluşturuldu. Daha ekonomik olması için parklardaki sulama ve elektrik sistemleri günün teknolojisine uyarlanırken, kent mobilyaları değiştirildi. Buca Belediyesi tüm bu çalışmalarla parkları adeta sıfırdan yeniden yaptı.

ağaçlandırma yapıldı

Önder Kılıç, yeni yapılan parklarda ağaçlandırma yapılarak spor alanlarının oluşturulduğunu belirterek, “Parklarımızı çocuk oyun alanları, fitness ekipmanları, sentetik yürüyüş ve koşu yolları, banklar, çardaklar ve yeşil alanlarla donattık. ilçemizde bulunan park ve bahçelerimize yüzlerce çeşit çiçek diktik. Binlerce fidanı toprakla buluşturduk” dedi.

Atıl alanlar değerlendirildi

Mahallenin ortasındaki atıl alanları park ve yeşil alan olarak halkın hizmetine sunduklarını kaydeden Buca Belediye Başkanı Kılıç, “Buca nüfus olarak her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ilçe. park ve yeşil alanlara olan ihtiyaç hızla artıyor, “Bu konuda ne yapabiliriz diye düşündük. Özellikle atıl alanlarda bir çalışma başlattık. Mahalleler arasında atıl kalan alanları değerlendirerek hemşerilerimizin hizmetine açtık.” – İZMİR

haber-gelendost.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu